У позоришној сали Дворане Парк у Аранђеловцу 16. октобра о.г. одржана је 20. по реду, јубиларна Смотра хорова удружења пензионера Србије. Учествовало је14 хорова са око 400 учесника из општинских и градских удружења пензионера Аранђеловца, Вршца, Зрењанина, Ковачице, Крагујевца, Сремске Митровице, Сремских Карловаца, Новог Сада, Ниша, Панчева, Сомбора, Суботице и Лесковца.
Сусрет хорова је отпочео химном “Боже правде” коју је извео прошлогодишњи победник, хор УПО Аранђеловац. Присутнима се затим обратио председник општине Бојан Радовић, који је поздравио окупљене и поручио да ће локална самоуправа наставити да помаже нашим најстаријим суграђанима.

Учеснике сусрета и бројне госте затим је, у име Савеза пензионера Србије, поздравио секретар Драган Петковсић. Он је изразио задовољство што присуствује овој завршној културној манифестацији на републичком нивоу, а која се одржава непосредно по завршетку 18. Сабора пензионера – Олимпијаде трећег доба Србије, на којој је хор УПО Аранђеловац активно учествовао у церемоније отварања и имао вечерњи ревијални наступ пред око 700 учесника 18. Сабора. Свим учесницима пожелео је успешно такмичење и добро дружење, уз похвале домаћину за изузетну организацију ових сусрета.
У име организатора Сусрета учесницима се обратио Љубиша Гајић, председник УПО Аранђеловац, захвалио се представницима локалне самоуправе, сарадницима, спонзорима, учесницима Сабора, пожелео им пријатан боравак у Аранђеловцу и свечано отворио 20. Сабор.
Хорови су наступали према утврђеном редоследу, са по три нумере, а оцењивао их је трочлани жири који су сачињавали професори музичке школе из Аранђеловца. Након наступа свих хорова, жири је донео једногласну одлуку и за победника Сабора прогласио хор ОУП Сремски Карловци, који је тиме обезбедио учешће на 19. Сабору пензионера – Олимпијади трећег доба Србије у Врњачкој Бањи 2026. године и који ће бити организатор 21. Сусрета хорова следеће године. Другопласирани је био хор ГУ свих пензионера Панчево, а трећепласирани хор “Viva la Muzika” ОУП Ковачица.


Дружење учесника 20. Сабора настављено је на заједничкој вечери, на којој су победницима Сабора уручени пехари и захвалнице, а затим су пензионери, уз песму и игру, у срдачној атмосфери наставили дружење.





